Redakcja
26.04.2019.
Medicaid zdrowia plany Ameryki kupicpigulki.pl IHC lekarzy w utah

Polecamy:

Manescape - In progress EP Drukuj
 
Written by Marcin Świerczek, on 21-07-2008 19:36
Average user rating No rating


Manescape - In progress EP
2008 Wydanie własne

http://www.myspace.com/manescape


1. Ordinary Individual
2. Absence of Silence
3. In Progress

Mam nadzieje, że głogowskie trio Manescape sympatycznie dojrzeje, bo trzy utwory, które weszły na „In progress” zdradzają spory potencjał muzyków. Chłopaki umieją napisać ciekawe kompozycje sięgające do klasyki alternatywy przełomu lat 80. i 90. Dużo shoegazowego zgiełku plus świetny bas, transowa perkusja i klimatyczny, momentami hard rockowy wokal. Szkoda, że zgodnie z narodową tradycją wszystko zagrane bardzo ciężko, na modłę grunge’u.

Ponure, powoli rozpędzające się utwory z wyczuwalnym okazjonalnie post rockowym pierwiastkiem przyciągają uwagę, ale Manescape powinni zróżnicować styl. Niech rozszerzą pole swoich inspiracji, bo tkwiąc w tych mrocznych dźwiękach, choćby nie wiem jak bardzo równe i dobre kompozycje nagrywali, to słuchacza na długo nie zainteresują, bo ani to szczególnie świeże, ani ciekawe, tym bardziej, że rozwlekłe do ośmiu minut duszne kawałki na dłuższą metę męczą.
 
Zmiany drastycznej natomiast wymagają teksty dostosowane – a jakże – do klimatu kompozycji. Nieco nadęte, pretensjonalne i ubogie w logikę, aspirują do miana introwertycznej poezji. Powietrze, którym nie da się oddychać, miesza się w nich z nieobecną ciszą, a my wszyscy i tak jesteśmy bladym rozpadem. Coma zawsze chętna na support, ale ja, jak na razie, proponuję zagłuszyć wokal gitarami, bo te brzmią naprawdę obiecująco, byle muzycy nie zapomnieli o tytułowym rozwoju.

Marcin Świerczek

19.08.2008


Users' Comments (0) RSS feed comment

No comment posted

Dodaj komentarzmXcomment 1.0.7 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

© 2001-2015 Apop.pl