Redakcja
21.03.2019.
Medicaid zdrowia plany Ameryki kupicpigulki.pl IHC lekarzy w utah

Polecamy:

PATRONUJEMY: Cult of Luna & Blindead Drukuj
Redaktor: AKI   
04.05.2008.
 Deadline Agency serdecznie zaprasza na dwa koncerty w Polsce 18.06.08 - Warszawa, klub Progresja  oraz 19.06.08 - Wrocław, Klub Firlej, zespołów: Cult of Luna & Blindead. Szwedzka, sludge-metalowa formacja Cult Of Luna po raz drugi w Polsce! Po niesamowitym sukcesie zeszłorocznego koncertu, tym razem zespół zawita i do Warszawy. Miłośników ciężkich brzmień w klimacie Neurosis, na pewno ucieszy informacja, że Szwedzi przyjadą do naszego kraju z nowym materiałem. Blindead - Muzycznie zespół odszedł od wcześniejszego typowo metalowego grania i rozwinął się w kierunku bardziej rozbudowanych, kontrastowych form, które czasem zahaczają o klimaty industrialno-ambientowe...

CULT OF LUNA

Szwedzka, sludge - metalowa formacja Cult Of Luna po raz drugi w Polsce! Po niesamowitym sukcesie zeszłorocznego koncertu, tym razem zespół zawita i do Warszawy. Miłośników ciężkich brzmień w klimacie Neurosis, na pewno ucieszy informacja, że Szwedzi przyjadą do naszego kraju z nowym materiałem. Następca wysoko ocenianej płyty "Somewhere Along The Hightway" (2006) ma być bardziej surowy i pierwotny. Wszystkich fanów należy ostrzec przed popularnością zespołu. Ostatnim razem biletów zabrakło już na dwa tygodnie przed koncertem.

Muzyka Cult Of Luna często porównywana jest do twórczości takich legend gatunku jak Neurosis, Isis, Pelican czy nawet Godflesh. Utwory zespołu to charakterystyczne, długie kompozycje, oparte na ciężkich riffach przeplatanych łagodniejszymi brzmieniami. Całość wypełnia dynamiczna perkusja oraz brudny wokal Klasa Rydberga. Na czerwcowy koncert zespół przyjedzie z nowym materiałem. Pod koniec lutego muzycy weszli do studia "Tontenknik" w rodzimej miejscowości Umea, gdzie nagrywają aktualnie piąty album.

"W chwili gdy zamknęły się za nami drzwi studia i weszliśmy na nieznane muzyczne wody, jedno jest pewne - to, co z tego wyjdzie, powstanie z bólu i przemocy" - mówi Johannes Persson, śpiewający gitarzysta Cult Of Luna.

www.cultofluna.com
www.myspace.com/cultofluna

 

BLINDEAD

"Blindead to ciężka lokomotywa, która toczy się własnym torem." - Deadman.

Historia Blindead sięga połowy 1999 roku. Zespół powstał z inicjatywy Michała 'Zimy' Zimorskiego - bas i Mateusza Śmierzchalskiego (Havoc)-gitara. W przeciągu paru miesięcy do składu dołączyli kolejni muzycy: Marek Zieliński (Deadman) - gitara, Konrad Ciesielski - perkusja i Patryk Adamczyk - wokal. Z założenia miał to być bardziej niezobowiązujący projekt, stworzony dla własnej przyjemności, niż zespół z prawdziwego zdarzenia. Zresztą w tym samym czasie Havoc został gitarzystą Behemoth, który był dla niego sprawą priorytetową.

W początkowym okresie grupa funkcjonowała jako Incorrect Personality. Pod tym szyldem zarejestrowany został jeden materiał demo, który ze względu na jakość i jeszcze dość słabe umiejętności kompozycyjne nie był rozpowszechniany. W 2002 r. zespół zdecydował się nagrać swoją pierwszą płytę z inż. Arkadiuszem 'Maltą' Malczewskim w studio Hendrix oraz wrocławskim Tower. Niestety, sesja nie została zakończona, ponieważ w trakcie jej trwania wokalista Patryk Adamczyk zdecydował się opuścić I.P.

Poszukiwania nowego frontmana trwały ponad rok. W połowie 2003 r. pojawił się Patryk Zwoliński(Nick), który był wówczas członkiem Neolithic. Ze względu na barwę głosu i świetny kontakt z resztą składu, okazał się On idealną osobą na to stanowisko. To z pewnością był moment przełomowy. Dwa miesiące później, już pod nową nazwą, zostało zarejestrowane demo pt. "Dig for me...". Po powrocie ze swojej pożegnalnej trasy po Stanach, Havoc opuścił Behemoth, między innymi po to, aby poświęcić się graniu w Blindead. Od tej pory zespół zaczął grać regularne próby, co zaowocowało błyskawicznym rozwojem ich stylu.

W styczniu 2004 r. niespodziewanie doszło do kolejnej zmiany w składzie. Jeden z założycieli, basista Michał Zimorski postanowił odejść z powodu różnic na płaszczyźnie muzycznej. Funkcję tą od tej pory przejął Rafał 'Brovar' Brauer, znany niektórym ze współpracy z Behemoth, Immemorial i innymi. W lipcu 2005 roku Zespół udał się do Dębicy, gdzie z pomocą Janusza Bryta w jego Screw Factory Studio zarejestrował 6 numerów, składających się na pierwszą długogrającą płytę Blindead zatytułowaną "Devouring Weakness", która ukazała w lipcu 2006 roku nakładem Empire Records.

Debiut został bardzo dobrze przyjęty przez fanów, jak i media muzyczne. "Zespół stoi ponad stylistycznymi podziałami, tworząc jednocześnie muzykę na wysokim poziomie artystycznym. "Devouring Weakness" to płyta ambitna, frapująca i emocjonalna"(Rumor.pl). Pod koniec 2006 roku Blindead zagrali pierwszą trasę po Polsce (TORMENT TOUR ) w towarzystwie bardzo odmiennym stylistycznie (Hermh, Hell-Born i Massemord), na którą składało się 11 koncertów. W między czasie doszło do kolejnej zmiany składu na pozycji basisty. Brovar opuścił Blindead, ze względu na obowiązki związane z pracą jako techniczny Vader, która wiązała się z częstymi wyjazdami na długie trasy, co w dużym stopniu kolidowało z planami zespołu.

W trakcie pracy nad drugą płytą jego miejsce zajął Piotr "Zvierzak" Kawalerowski. W tym czasie pojawiła się też zupełnie nowa postać w zespole, Bartosz Hervy - znany między innymi z AGONISED BY LOVE i twórczości solowej ( H_12, HERVY), który zajął się partiami klawiszowymi jak i samplami. Dzięki jego osobie, brzmienie Blindead zyskało bardzo dużo przestrzeni. Materiał, na który składa się 7 kompozycji, był gotowy pod koniec lipca i został zarejestrowany w sierpniu 2007, również w Screw Factory Studio w Dębicy, ponownie z Januszem Brytem w roli realizatora i współproducenta. Muzycznie zespół odszedł od typowo metalowego grania i rozwinął się w kierunku bardziej rozbudowanych, kontrastowych form, które czasem zahaczają o klimaty industrialno-ambientowe. Warto też wspomnieć, że w jednym z utworów pojawił się Wacław 'Vogg' Kiełtyka ( DECAPITATED ), który zagrał solo na akordeonie. 2 listopada zakończyła się kolejna trasa po Polsce ( MIND EATERS TOUR ), na której Pomorzanie zagrali obok NYIA i ANTIGAMA. Wszyscy, którzy pojawili się na tych koncertach mieli okazję zapoznać się z 5 numerami z nadchodzącej drugiej płyty.

 www.blindead.net
www.myspace.com/blindead

BILETY
45 PLN - przedsprzedaż

55 PLN - w dniu koncertu.

Dostępnę poprzez:
www.shortcut.pl

Organizator:
www.deadlineagency.com

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

© 2001-2015 Apop.pl